single

Praca w domu - 5 pomysłów na zawód

1. Freelancer grafik/programista

Jeśli ktoś posiada umiejętności, które związane są z tworzeniem, edycją grafiki czy programowaniem może rozpoczynać działalność jako freelancer w danej dziedzinie. Pracując w taki sposób mamy praktycznie pełną dowolność, gdy chodzi o wykonywane zlecenia. Pracodawcą staje się zleceniodawca, który będzie dostarczał pracy. Stawkę za pracę ustalać można samodzielnie, oczywiście trzeba ją dopasować do rzeczywistych umiejętności i doświadczenia jakie się posiada. Przy ustaleniu stawki warto się także zapoznać z tym jakie standardy panują w danej dziedzinie na rynku. Oczywiście z biegiem czasu można stawki zmieniać, gdy te nasze umiejętności będą większe i rzeczywiście będziemy mogli postawić się w roli ekspertów, wtedy będzie można oczekiwać, że również zarobki zaczną rosnąć.

2. Copywriting

Tutaj można mówić albo o copywritingu kreatywnym albo też o seo copywitingu. Ta pierwsza opcja daje szansę na większe zarobki, jednak będzie wymagać większych umiejętności, będzie to praca trudniejsza ponieważ do realizacji będą poważniejsze prace tekstowe. Natomiast Seo copywriting wymaga przygotowania tekstów, które będą wykorzystywane na potrzeby pozycjonowania stron internetowych. W tej sytuacji zarobki nie będą tak wysokie za jeden przygotowany tekst, jednak będzie można wykonać więcej zleceń, ponieważ czas na wykonanie jednego zlecenia będzie mniejszy.

3. Własny sklep internetowy

Obecnie uruchomienie własnego sklepu nie będzie już trudnym zadaniem i bez większych problemów można to zrobić trzeba jednak bardzo dobrze zastanowić się czy jesteśmy na to odpowiednio przygotowani i czy dobrze sobie z tym poradzimy. Trzeba pamiętać, że w sieci działa bardzo wiele sklepów i zanim otworzymy swój trzeba się zastanowić czy będziemy w stanie powalczyć o klientów.

Monetyzacja bloga

4. Prowadzenie własnego bloga

To opcja dla osób, które maja stałe źródło dochodów i nie potrzebują szybkiego zarobku. Bloga będzie bowiem można prowadzić na wybrany, dowolny temat, jednak zarobki z niego to kwestia czasu i budowania popularności. Zanim blog zdobędzie wielu odwiedzających i zacznie przynosić zyski minie sporo czasu. Oczywiście zawsze trzeba wykazać pewną cierpliwość i to co najważniejsze to przygotowanie dobrych jakościowo treści, z których odbiorcy będą rzeczywiście zadowoleni. Zadanie może nie jest proste, ale na pewno możliwe do zrealizowania. Najlepiej tworzyć blog o własnej pasji, wtedy pisanie będzie łatwiejsze.

5. Montaż filmów i spotów reklamowych

Zleceń dla osób, które zajmują się montażem filmów i spotów reklamowych jest bardzo wiele. Trzeba jedynie znać dobre program służący do obróbki video. Tutaj najczęściej nie trzeba nawet kreatywności, ponieważ dostajemy dokładny scenariusz filmu, który ma powstać i naszym zadaniem będzie jedynie wykonanie technicznie poszczególnych zadań, tak by ostatecznie powstał udany film.

Praca zdalna ma oczywiście wiele zalet, ale trzeba się liczyć z tym, że jest również w jakieś mierze wymagająca, między innymi konieczna jest istotna samodyscyplina i stałe poszukiwanie zleceń.