single

Jak znaleźć zlecenia w Internecie?

Chcesz zacząć pełnoetatową pracę w Internecie? A może chcesz dorobić trochę do domowego budżetu? W obu przypadkach praca przez Internet jest idealnym rozwiązaniem. Gdzie jej szukać i w jaki sposób wyróżnić się w Internecie? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule. 

Portale ogłoszeniowe 

Z portali ogłoszeniowych możesz korzystać w dwojaki sposób. Możesz wystawić swoje ogłoszenie lub odpowiadać na ogłoszenia innych. W pierwszym przypadku pamiętaj, aby Twoje ogłoszenie było jak najbardziej profesjonalne, ale nie nudne. Nie sil się jednak na zbyt dużą oryginalność. Postaraj się przestawić prawdziwego siebie. Autentyczność zawsze wygrywa. Postaraj się żeby odbiorca ogłoszenia cię polubił i poczuł się zaciekawiony. W drugim przypadku, czyli odpowiadaniu na ogłoszenia innych panują dwie zasady. Po pierwsze czytaj uważnie ogłoszenie, po drugie nie odpowiadaj na ogłoszenia metodą kopiuj wklej. W ten sposób będziesz mógł odpowiadać na setki ofert ale nigdy nikt się Tobą nie zainteresuje. Postaraj się najpierw zapoznać z firmą, następnie w odpowiedzi nawiązuj do tego czego się dowiedziałeś. Nawiązuj także do teści samego ogłoszenia. Jeśli zalecany jest kontakt przez maila, napisz bezpośrednio na podany mail. Pokaż, że jesteś dokładny i umiesz czytać ze zrozumieniem. 

Dziel się darmowo wiedzą

Chyba nie muszę Ci przypominać, że strona internetowa w tym przypadku jest podstawą działaności? Musisz ją mieć, nawet jeśli chcesz sobie tylko dorobić. Każdy kto będzie szukał o Tobie informacji najpierw będzie szukał przez wyszukiwarkę, drugim wyborem będą media społecznościowe. Pamiętaj, aby nie wstawiać niecenzuralnych postów, czy kontrowersyjnych zdjęć na swój profil na Facebook'u. Na stronie internetowej zrób blog i pokaż co potrafisz, dziel się darmowo wiedzą. Niech osoba, która Ciebie odwiedza wie, co umiesz i w jakiej dziedzinie się specjalizujesz. To nie tylko zwiększy Twoje szanse na zlecenia, ale także pozwoli lepiej pozycjonować Twoją stronę, dzięki czemu będziesz bardziej widoczny w Internecie. Jeśli nie lubisz pisać możesz stworzyć kanał na YouTube i tam pokazywać swoje umiejętności.