single

Czy można zarobić, wypełniając ankiety?

Badania rynku to segment, bez którego dziś trudno wyobrazić sobie marketing jakiejkolwiek firmy. Aby badania były rzetelne i pozwalały dojść do konkretnych wniosków, potrzebne są jednak osoby wypełniające ankiety – niekiedy w dużych liczbach. Niełatwo znaleźć tylu ochotników, którzy bez najmniejszego oporu zgodzą się wypełniać je za darmo.

Dlatego powstały serwisy, które płacą swoim użytkownikom za udział w takich badaniach. Czy opłaca się poświęcać na to swój czas?

Najpopularniejsze serwisy

Najlepiej zacząć od założenia kont na najpopularniejszych serwisach prowadzących badania. Oferują one ankiety do wypełniania, za które otrzymuje się punkty na konto. Punkty są następnie wymieniane na realne pieniądze.

Qassa – za pośrednictwem tego serwisu można dorobić sobie nie tylko wypełniając ankiety. Oferuje on także możliwość zarabiania na programach lojalnościowych, czytaniu maili, wypełnianiu rozmaitych zadań. Średnio za jedną wypełnioną ankietę w Qassa otrzymamy 2,5 do 5 złotych. Gdy uzbieramy 50 złotych, możemy wypłacić je na swoje konto bankowe. Za samo zarejestrowanie się w serwisie otrzymamy 10 000 punktów, co da nam 5 złotych gratis.

Myiyo – to platforma międzynarodowa, oferująca całkiem przyjemne stawki. Korzystają z niej duże firmy, opierając na prowadzonych tam badaniach swój marketing. Na Myiyo można też spotkać badania organizacji rządowych oraz pozarządowych. Jedna ankieta zajmuje średnio 15 minut, a zarobimy na niej 1 euro. Wypłata jest możliwa od 10 euro na PayPal, a bonus za rejestrację to około 6 euro.

MyPanelBase – bardzo wygodny i intuicyjny panel, który udostępnia użytkownikom ankiety wysokiej jakości. Można na nich zarobić od 80 groszy do 4 złotych od jednej. Przy tym niektóre z ankiet wypełnia się naprawdę błyskawicznie. Aby korzystać z MyPanelBase, trzeba posiadać PayPal – wypłata jest możliwa od 50 złotych.

Wypełnianie ankiet online

Jak wyglądają początki?

Zakładając profil, należy zawsze podawać tylko realne dane – to może zostać sprawdzone przed wypłatą! Wszystkie popularne serwisy dodają na nowe konto bonus w postaci drobnej liczny punktów za samo przystąpienie. Informacje o ankietach do wypełniania przychodzą drogą mailową. Warto rozważnie podejmować decyzje o wypełnianiu konkretnych ankiet.

Jeśli tematyka ankiety w ogóle nas nie dotyczy (na przykład nie używamy produktów, o których jest w nie mowa), nie powinniśmy zmyślać odpowiedzi, ponieważ to zaburzy wiarygodność badań. Jest z czego wybierać, a takie drobne oszustwa nie popłacają. Warto przykładać się do odpowiedzi i absolutnie nie wypełniać ankiet na chybił-trafił. Serwisy zajmujące się badaniami posiadają specjalne algorytmy, które wychwytują podobne oszustwa. Można w ten sposób stracić możliwość wypłacenia zarobionej kwoty.

Czy na tym naprawdę można zarobić?

Zarabianie w internecie na ankietach z pewnością nie uczyni z nikogo milionera. Jest jednak bezpieczne i komfortowe, a regularne odkładanie dorobionych niedużym wysiłkiem kwot pozwoli zaoszczędzić pieniądze na wakacje albo wymarzony gadżet. Nawet wypełnienie jednej ankiety dziennie w skali miesiąca da około 80 złotych.