single

Jak zwiększyć produktywność

Praca w domu to nie tylko same przyjemności. Każdy kto kiedykolwiek pracował zdalnie wie jak trudno jest się zmotywować do pracy i nie dać pokonać rozpraszaczom. W jaki sposób zwiększyć swoją produktywność pracując z domu? 

Nie daj się zniechęcić 

Czy zdarza Ci się słyszeć pytania: "Kiedy wreszcie pójdziesz do normalnej pracy?", "Siedzisz cały dzień w domu i nic nie robisz, może posprzątasz?", "Czy Ty w ogóle coś zarabiasz?" itd? Cóż, nie każdy rozumie, że praca w domu to praca jak każda inna. Dobrym sposobem, jest spokojne podejście do tematu. Pokazanie co na codzień robisz. A nawet pokazanie jakie to jest opłacalne. 

Wyznacz sobie godziny pracy 

Pracując z domu często zapominamy o tym, że należy sobie wyznaczyć godziny pracy. Chodzi o to, aby nie zwariować! Nie możemy cały czas pracować. Postaraj się podzielić swój dzień na etapy lub pracuj ciągiem określoną ilość godzin. Często zdarza się, że osoby mające swoją działalność pracują tak naprawdę non stop, bo zawsze będzie coś do zrobienia. 

Zadbaj o siebie 

Podczas pracy w domu powinniśmy zadbać o swoją kondycję psychiczną i fizyczną. Chodzi o to, żeby być w jak najlepszej formie. Wystarczy codziennie pół godziny spaceru, aby poczuć się lepiej. Najlepiej oczywiście biegać, ćwiczyć na macie. To wpłynie na jakość naszej pracy. Pamiętaj także o robieniu przerw. Odejdź na chwilę od komputera, porozciągaj się. Zaparz sobie kawę. Jeśli jesteśmy już przy płynach warto też zawsze na biurku mieć wodę. Napędza ona pozytywnie nasz mózg, a także usprawnia jego działanie. Kolejnym ważnym aspektem jest dobre, zdrowe jedzenie. Pracując z domu masz możliwość jeść świeże posiłki. Możesz także jeść częściej. Co rano możesz sobie przygotować przekąski, a przygotowanie obiadu jest bardzo dobrym sposobem na zrobienie sobie przerwy. Nie zapomnij dbać także o swoje umiejętności. Mamy tu na myśli ciągły rozwój, czytanie książek, zapisanie się na kursy online, przeglądanie prasy branżowej. Będąc cały czas "na czasie" nie wypadniesz z obiegu.